Аймерик Лапорте се разписа още в осмата минута и донесе победа като гост за Атлетик (Билбао) с 1:0 над Хетафе, с което баският тим се изкачи на пета позиция във временното класиране на испанското първенство по футбол.

Хетафе доминираше на терена в първите минути на последния мач от десетия кръг на Примера дивисион, но нападателите на домакините не се възползваха от две чисти ситуации още в първите си атаки. Те бяха наказани малко по-късно, след като Лапорте засече с глава центриране на Маркел Сусаета и оформи крайното 1:0 в полза на Атлетик Билбао.

"До момента изглеждахме малко разколебани, но не и днес. Не мога да предвидя нашето класиране в края на сезона и трябва да бъдем предпазливи, защото той е много дълъг", каза нападателят на баските Андер Ерера.