Уникално шоу на „Сантиаго Бербабеу” в 11-ия кръг на Примера дивисион! Реал (Мадрид) победи Севиля със 7:3 в мач с 10 гола, пропусната дузпа и червен картон. Хеттрик за победителите отбеляза голямата звезда Кристиано Роналдо, а многомилионната лятна покупка Гарет Бейл се разписа два пъти. Карим Бензема вкара другите два гола за Реал.

Бейл започна головото шоу в Мадрид. Той откри резултата в 14-ата минута, а в 27-ата реализира за 2:0. След него Роналдо бе точен от дузпа в 32-ата минута за класически резултат.

В 38-ата минута обаче съдията даде дузпа и за Севиля, а от бялата точка точен бе Иван Ракитич. Само две минути по-късно еуфорията на „Бернабеу” не прекратена от бърз втори гол за гостите, който бе дело на Карлос Бака. Така резултатът вече бе 3:2.

През второто полувреме името си сред голмайсторите на Реал записа и Карим Безема. След асистенция на Бейл той бе точен в 53-ата минута, а в 60-ата отново уелският национал подаде, но този път голът бе на Роналдо – негов 10-и в Ла Лига за новия сезон. Само 3 минути по-късно обаче Ракитич върна още един гол и резултатът вече беше 5:3.

Головете продължиха да валят. В 72-ата Роналдо бе точен за хеттрик в мача, а минута по-късно съдията даде нова спорна дузпа за Севиля. Отново зад топката застана Ракитич, но този пър стреля над гредата.

В 75-ата минута пък Стефан Мбиа удари Лука Модрич в лицето без топка и заслужено бе изгонен, а Севиля остана с човек по-малко. Това помогна на Реал да отбележи още един гол до края – точен бе Карим Безема в 80-ата минута.