Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV
Депутатите учредиха временна анкетна комисия, която да проучи дейността на правителството във връзка с обгазяването на Стара Загора през 2004 и 2005 година.
Университетски преподавател разполага със сателитни снимки на изпускането на серен диоксит от ТЕЦ "Марица-Изток".
Това съобщи тази вечер Министерството на околната среда и водите. Министерството се позовава на старозагорската Инспекция по околната среда и водите, според която това са единствените причинители на серията обгазявания на Стара Загора през последните дни.
Доклад на старозагорската Инспекция по околната среда и водите сочи ТЕЦ-овете от комплекса "Марица Изток" като единствените причинители на серията обгазявания на Стара Загора. Засега енергийното министерство отказва да намали капацитета на ТЕЦ-овете. От Министерството на отбраната официално опровергаха появилите се хипотези, че източник на замърсяването е военният полигон край село Змейово.
Заради постоянно поскъпвашия бензин шофьорите в страната масово се преориентират към газта, която засега е най-евтиното гориво за автомобилите.
Днес концетрацията на замърсяване беше най-висока в община Раднево, където са отчетени над 800 микрограма на кубически метър, в атмосферния въздух.
Днес трябва да бъдат готови резултатите от изследванията на киселинността на дъждовете в Стара Загора. Вчера градът беше обгазен за трети пореден ден и се наложи да бъде обявено кризисно положение.