Последни новини

Остри реакции след нарушаването на полското въздушно пространство

Остри реакции след нарушаването на полското въздушно пространство

Руски дронове навлязоха в Полша, последва незабавна реакция - Активира се член 4 от договора с НАТО

Руски дронове навлязоха в Полша, последва незабавна реакция - Активира се член 4 от договора с НАТО

Мъж се удави в Приморско

Надежда Нейнски: Европа трябва да се адаптира към новата геополитическа ситуация и да стане сериозен играч

„Общество има основания да не харесва политическия си елит, но се е вглъбило в битовите си проблеми“

Румен Радев предупреждава за опасна ескалация след дроновете над Полша

Андрей Новаков: Полски и литовски SIM карти са открити в дроновете над Полша

Камала Харис: Кандидатурата на Байдън за преизбиране беше безразсъдна

Фон дер Лайен: Европа ще защитава всеки сантиметър от Източния фланг с нови военни инициативи

Противоречиви дебати в парламента белязаха избора на Мария Филипова за заместник-омбудсман

Вътрешносградна инсталация в квартална градинка: Защо в столичния "Лозенец" нямат парно

След ремонт на "Софийска вода" възниква авария, която никой не се наема да отстрани

Диана Теодосиева Диана Теодосиева

Публикувано в  09:08 ч. 07.11.2024 г.

 След ремонт на „Софийска вода“ още през лятото, цял блок в столичния квартал Лозенец остава без парно. Въпреки жалбите към различните институции те остават без отопление.

По думите на хора, които живеят, топлофикационната връзка между два блока е прекъсната при ремонта. Аварията е в района на ул. „Гребен планина“ и „Св. Наум“.

Илия Парасков казва, че въпреки изпратени сигнали, от „Топлофикация София“ и „Софийска вода“ няма официални отговори.

Добавя, че градинката между два блока, според „Топлофикация“ е вътрешносградна инсталация и хората трябва сами да се оправят.

„Хората бедстват“, казва той.

Соня Миладинова добавя, че заради студа е болна. Иска „Топлофикация“ да поеме лекарствата ѝ.

Пред bTV от „Софийска вода“ твърдят, че нямат отношение към този проблем.

От „Топлофикация София“ посочват, че е установено, че има проблем с пълненето на инсталацията в сградите с вода, за да започне функционирането на системата.

„Връзката между двете сгради е елемент на вътрешноотоплителна инсталация, което предполага етажната собственост или този който я е копрометирал, тъй като тя е на повече от 40 г., да предприеме действия за отстраняване на аварията“, инж. Стамен Карасанов.

Николай Николов от топлорайон „София-Изток“ казва, че по закон „Топлофикация-София“ няма право да работи във вътрешни инсталации, тъй като това е частна собственост.

Така се очаква от хората да изкопаят градинката между блоковете и да подменят тръбата.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK 

Най-четени
Най-нови