Жители на планинското село Мартиново в Чипровския Балкан сигнализираха за тонове незаконно изхвърлен боклук по пътя към красивата местност "Езерото".
Снимка:
btvnovinite.bg
Хората са инициирали подписка, подготвят се документи, за да може по законов ред да бъде подадена жалба до съответните институции. Тя ще бъде до Община Чипровци, РИОСВ-Монтана, МОСВ и няколко природозащитни организации.
От там минава пътят към единственото езеро в Западна Стара планина и има много туристи. Те споделят, че са потресени от гледката.
Снимка:
btvnovinite.bg
Наблизо от това място в планината е имало старо сметище, което преди няколко години е премахнато. За сметка на това се появява незаконното сметище.
От общината са заявили, че нямат средства мястото да бъде разчистено. Очаква се решение на проблема.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















