Протест пред Съдебната палата в Пловдив с искане за справедлив процес. Там се събраха близки и роднини на двете момчета, които загинаха при тежката катастрофа в пловдивското село Кадиево.
Днес в съда започва делото срещу младежа, който се смята, че е причинил инцидента.
Катастрофата стана през ноември. Подсъдимият е 20-годишен младеж.
„По това дело има много абсурди. Тестът за наркотици е направен на място, който се оказва отрицателен, но психолозите, които са направили химичната експертиза, казват, че е имало наркотични вещества“, казва бащата на едно загиналите момчета.
Според него липсват и записи от камери.
„За него не е имало значение, че е погубил два живота. Той е шофирал дни след инцидента, щом може да се качи зад волана след тази случка“, каза майката на друго от загиналите момчета.
Близките искат максималната ефективна присъда.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















