„Температурите в петък ще бъдат по-високи. Затопляне ще има и в събота, неделя и понеделник с температури до 14 градуса“, каза климатологът проф. Георги Рачев в „Тази сутрин“.
Тази неделя и следващата сряда се очаква понижаването на температурите и леки валежи.
"Следващата седмица във вторник и сряда ще има захлаждане, но в четвъртък, петък и събота – ново затопляне. Така до края на месеца ще се редуват по-топли и по-хладни дни. Не се очаква сериозно застудяване", каза проф. Рачев.
Температурите продължават да са с един градус над нормата.
„Очаква ни хубаво време, типично мартенско и захлаждането няма да е толкова драстично. Засега не се вижда застудяване до първа пролет и малко след това. Слънцето е практически на Екватора и бавничко идва към нас, за да сложим окончателно джапанките“, каза още проф. Георги Рачев.
По думите му още от средата на юни морето ще бъде разкошно.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google






















