Последни новини

Франция официално ще признае Палестина за дъжава

Франция официално ще признае Палестина за дъжава

Наградиха пожарникаря, изправил се сам срещу огъня до магистрала „Тракия“

Наградиха пожарникаря, изправил се сам срещу огъня до магистрала „Тракия“

Стив Уиткоф: Отговорът на „Хамас“ показва пълно нежелание за спиране на огъня

Граничен патрул засече 20 мигранти при Звездец, един е прострелян, след като нападнал полицай

Почина 84-годишната жена, извадена от огнеборците след пожара в свищовското село Александрово

Кметът на район „Витоша“: Не съм търсен от институции, не съм искал и взимал подкуп

Зеленски е одобрил законопроект за независимост на специализираните служби за борба с корупцията

HILLS OF ROCK посреща хиляди почитатели на здравия звук

Общинските съветници в Самоков подкрепиха изграждането на магистрала "Рила"

„Отидох с металотърсач на полето“: Доброволец откри съкровище на 2000 години при археологически разкопки

Петкова: Приходите са 31,5 млрд. лв. Това е с 3,2 млрд. лв. повече от същия период на миналата година

Тя обеща да се намери решение за младите лекари

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  09:26 ч. 04.07.2025 г.

„Приходите са 31,5 млрд. лв., което с 3,2 млрд. лв. повече от същия период на миналата година. Салдото е отрицателно“, каза финансовият министър Теменужка Петкова.

Според нея по-високата събираемост в бюджета се дължи благодарение на работата на приходната агенция.

През второто полугодие на 2025 г. ще се проявяват ефектите от работата им за по-висока събираемост в бюджета.

"Плащанията по плана за възстановяване са 2,6 млрд. лв. Това е изключително важно за стратегическите проекти в страната, които ще доведат до растеж. България е на минус по отношение на европейските и национални средства, но това, което бе договорено с ЕК по ПВУ ще доведе над 6 млрд. лв. в бюджета от август 2025 до края на 2026 година“, заяви Петкова.

Тя коментира и че Асен Василев „няма нито един изпълнен бюджет.“

„Припомням, че по негово време инфлацията беше двуцифрено число. Това, което Асен Василев сподели за визията си за управление на публичните финанси и ги сравни с бакалия и „бакалски сметки“,  не отива на един бивш министър на финансите“, каза Теменужка Петкова.

Данъците няма да се повишават, категорична бе тя.

По отношение на младите лекари тя Петкова каза, че решение ще се намери.

„Припомням, че именно нашият кабинет направи професията медицинска сестра защитена и освободена от такси“, обясни финансовият министър.

Тя добави, че с влизането ни в еврозоната България се интегрира напълно в Европейския съюз.

„Членството ни в нея ще носи само ползи за България. Опити за спекула имало навсякъде в първия месец, но след намесата на държавните органи, те спират“, каза още Петкова.

Вижте целия разговор във видеото. 

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK