В Бесарабия е горе долу спокойно, няма никакви проблеми, каза депутатът в местния парламент на Одеска област Трифон Антов в „Тази сутрин“.

Въпреки това Антов отбеляза, че в околните селища през последните седмици е имало ракетни удари, някои от които са повредели жизненоважна инфраструктура.

Руски ракети са поразили цивилни обекти в Одеса, сред които голям супермаркет, жилищна кооперация и общежитие, но не можа да се каже, че градът е унищожен.

Проблем за местните е недостигът на горива и скокът на цените на хранителните продукти, както и обезценяването на хривната спрямо долара, тъй като държавата не е въвела прагове на цените, каза Антов.

Депутатът в местния парламент на Одеска област Антов изказа благодарност на България за подкрепата, която оказва на бесарабските българи и всички украинци.

  • Германският канцлер Мерц заяви, че Украйна ще получи оръжия с далечен обсег
  • Висши представители на американската армия пристигат в Киев с мисия от Доналд Тръмп
  • Планирано покушение: Бомба във ваза с цветя е трябвало да убие Сергей Шойгу пред гроба на родителите му
  • И Стив Уиткоф заминава за разговори в Истанбул. Защо Кремъл отказа да прати делегация?
  • Тийнейджърка беше убита при ракетна атака в Източна Украйна
  • Кремъл: Милитаристка и провоенна риторика все по-често се чува от европейските столици
  • Украйна ще се нуждае от 70 млрд. евро през 2026 г., ЕС представя своите варианти
  • Урсула фон дер Лайен: Има три варианта или комбинация за финансиране на Украйна
  • „Живеем на втория етаж. Спуснах детето си през прозореца, а после скочих и аз“
  • Италианският министър на отбраната заяви, че би било „абсурдно“ да не се продължи помощта за Украйна