Има клиентелистки назначения в националното радио и това буди подозрението, че медията е дадена под аренда. Това са хора, които нямат общо с нашата медия. Това посочи журналистът от БНР Лили Маринкова, която, след като съдът я върна на работа в медията, беше пенсионирана.

По думите й ситуацията в радиото прилича на инцидента с работник на строежа на новото НС и частната охранителна фирма. „ Успоредно до държавното се прилепва нещо частно, което като паразит да се възползва, включително и от отклоняване на средства от държавната медия.”

 Тя коментира, че в радиото има и необичайни мерки за сигурност. По думите й няма да се учуди, ако и там е „кацнала” охранителна фирма, а в БНР има хора, които създават паника и усещане за несигурност.

Журналистката коментира още, че не желае да отправя послания към генералния директор на радиото Александър Велев и апелира към личната му отговорност. Тя добави, че има една чувствителност към критиката в медията.

Междувременно журналисти, музиканти и хорът на радиото протестираха пред сградата на БНР.

Това е пети или шести протест с искане за достойно заплащане.

Събралите се посочиха, че са им казали, че в бюджета няма възможност за вдигане на заплатите, а други са разбрали, че ще има „светлина в тунела.”

Добавиха, че не им е било позволено да опънат протестен транспарант на концерта за края на председателството.

В съобщение ръководството на радиото заяви, че нито един от синдикатите не е изявил желание за диалог. На среща в петък ще бъдат обсъдени исканията на протестиращите.