В Бургас спират тролеите и нощния транспорт. Ще бъдат намалени и някои от последните линии на автобусите.

Съкращаването на линиите вече е факт, нощната линия спря. Днес ще бъдат преустановени и последните курсове. Най-късният автобус вместо в 23 ч. ще се движи в 22 ч., а тролеите ще бъдат спрени в петък.

„За декември спадът на проходите ни е 35-36%, през януари спадът продължава. Успоредно с това се увеличават драстично цените на горивата“, обясни инж. Петко Драгнев, управител на „Бургасбус“.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Засега се планира мярката да продължи до края на февруари.

„Предвиждаме, колкото се може по-малко да е увеличението на билета, за да можем да не ощетяваме допълнително пътуващите. Увеличението ще е в порядъка на 15-20%", добави той.

По-късно днес в общината предстои среща с институциите, за да се обсъдят кризисните мерки в градския транспорт.