"Почти всички хора, с които работя и които наблюдавам изпитват тревожност и са депресирани, това е едно универсално състояние към момента. Важно е да си спомним обаче, че пандемията от тревожност и депресия беше разпозната още през 2000г., а пандемията от COVID-19 просто изведе тези състояния в много висока точка".

Това заяви в студиото на предаването "Тази събота и неделя" психотерапевтът проф. Елена Мустакова-Пасарт.

"Всеки човек има някакви конкретни проблеми, които трябва да решава. Вследствие на това най-различни физически симптоми могат да отразят запушена психика. В това тежко време хората не могат да разберат откъде идва всичко това", каза още проф. Мустакова.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Според нея отговорът за справянето с тези състояния се крие не само в психотерапията, а в цялостното прогресивно човешко мислене, част от което са както всички хора от науката, така и духовните хора.

"Оцеляването и надделяването над кризите е въпрос на намирането на смисъла. Осъзнаване, че всеки един от нас е част от обществото. Решението на тази психична, икономическа и екологическа криза, в която се намираме в момента, е ориентирането от материалното към духовното и от егото към общността, но е важно да разберем и защо този процес е толкова труден за обикновения човек", обясни още тя.