Време е за сутрешно тонизиране и загрявка. Съществуват различни начини да даваме на тялото сила и енергия, за да може да постигаме това, което нашият ум и дух желаят.
Силви Велев повече от 30 години изучава и практикува Тай Чи.
„Рисувам от дълги години и се занимавам с един от древните китайски спортове Тай Чи. Това, което имам като опит, смело мога да кажа, че предавайки го на някой друг, на мои ученици, те придобиват добри познания и възможност да се развиват. Това е сертификата, който ми дава ранг. Аз имам втора степен или втори дуан, което спрямо фамилията Ян е сребърен орел, така че има още за израстване. Те са 9 степени и последната е „Златен дракон“, казва Силви Велев, Тай Чи учител.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Това древно занимание надхвърля рамките на едно чисто спортно.
„Тай Чи е не само боен спорт, то е изкуство преди всичко, защото е система за самоусъвършенстване. Който иска идва за здраве и за бойното изкуство, защото има сабя, меч и бойни техники. Всичко това е свързано с Ин Ян, това е Тай Чи“, обясни Силви Велев.
Всеки спортен специалист знае, че правилното формиране на двигателните навици е от решаващо значение.
„Правилното и коректното движение Ви дава тази възможност. Ние човеците сме движещи се хора и правилното движение укрепва нашето здраве. Травми се получават наистина при неправилни движения. Много е важно да се знае това нещо. При мен са идвали хора с травми от други изкуства и спортове, точно от неправилно преподаване. Правилното движение, правилната техника е в основата на всичко. Дзен енергията, това е нашия потенциал. Здрав дух в здраво тяло. Това е. С това може да започва денят Ви. За 15 минути да направите една гимнастика с поредица от бавни и плавни движения или по-бързи ако искате. Може да започнете с една обикновена гимнастика като Чигун, което е част Тай Чи и акумулира много енергия и Ви дава здравословни ползи. Направете тази гимнастика сутрин, може да не е Тай Чи, това ще ви подобри кръвното налягане и тонуса“, обясни Велев.
За Силви Велев между върхът на острието и това на четката има пряка връзка.
„Китайската калиграфия ви дава едно усещане при боравенето с оръжие. Четката е един вид меч. Калиграфията и тези свободни движения ви дават една голяма прецизност при боравене с оръжията. Мирът може да се донесе с острието на меча, но свободата и мирът се пазят с върха на четката. Когато човек се докосва до изкуствата, независимо какви са - той става по-одухотворен. Ако всеки човек се занимава с някакво изкуство, светът би бил по-добър. Около бойните занимания, започнах да се занимавам и с китайска живопис. И така се затвори целият кръг. Тай Чи, калиграфия и живопис“, каза той.
За нас драконът в митологията има съвсем друго значение от това в Китай, въпреки страховитият му вид.
„Драконът е много почитан и е едно добро същество, макар и митологичен. Драконът е Ян енергията в китайската натур философия, той е уважаван навсякъде“, обясни Силви Велев.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK