Чувал с отпадъци, събрани от плажовете на Черноморието, е символичен вход за състезание по сърф. Тази година ще се включат около 50 участници в инициативата, с мисъл за по-чисто море. Всеки от тях, преди да се впусне в надпревара с вълните, е донесъл чувал с отпадъци.
Организатор е Илияна Стоилова. Нейната мисия е да развива спортната култура с мисъл за Черно море.
„Движението е много важно и ние сме свързани с морето. Всички сме във водата, виждаме промяната в околната среда. Децата са един проводник на добра енергия, на каузата. Искам да им кажа да бъдат активни“, каза още Илияна.
Сред отпадъците има предимно пластмасови бутилки и кенчета.
„По пътя и паркинга на "Перла" има много боклуци, хората си изхвърлят боклука до колата. Това показва нашето отношение към околната среда“, посочи още Илияна.
„Това не е просто една входна такса, това е много по-голям проблем. Направихме голяма акция, благодарим на целия екип“, посочва Ивайло, който се включва за трета поредна година.
Повече вижте във видеото.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK