„Една от причините да направим политическа партия е потъпкването на референдума, който реализирахме още когато бяхме в „Шоуто на Слави“. Във всички нормални държави тази процедура е много облекчена. Има държави, които се допитват до гражданите си много по-често по всякакви поводи.“ Това заяви в „Лице в лице“ Тошко Йорданов, заместник-председател на „Има такъв народ“.

„Законът на „Възраждане“ за референдумите влезе първи в зала, а ние бяхме постигнали консенсус, че ще нанесем поправки – всички, които имаме отношение към това. Обидното, демонстративното и наглото спрямо българите е, той беше спрян на първо четене. Ако имаха някакви конкретни изисквания, управляващата сглобка можеха да ги направят между първо и второ четене“, посочи още той.

„Управляващата сглобка показа, че българските граждани нямат абсолютно никакво значение за тях. Те имат право само да гласуват – по възможност за тях. Ако не гласуват за тях се прави „ала-бала“ през президента и се пипат някакви проекти, за да се изгърмят“, коментира Тошко Йорданов.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Разговорът по темите за промените, които те предлагат в Конституцията, е начин за създаване на димна завеса от другите неща, които прокарват. В момента прокарват закони, които са вредни и са свързани с корупция“, заяви зам.-председателят на ИТН.

Като пример той посочи Закона за движение по пътищата. „Предложението на ГЕРБ е общините да купуват камери и след това да се пише софтуер. При положение, че същите пари могат да преминат през МВР и да се закупят през обществени поръчки“, обясни той.

“Промените, които те предлагат са само и единствено за да се окопаят във властта, отнемайки правомощията на президента и унищожавайки служебните правителства. За да могат тези, които са на власт да продължат да управляват, когато са свалени от власт. За шефовете и службите – пуснете си записа на ПП“, заяви Йорданов.

 „Проблемът със зърното е сериозен и управляващите трябва да си понесат кръста за решението. Има напрежение в сектора. Има два плана в тази страна – единият е какво решава парламентът, а другият какво се случва сред хората. Много често са в различни посоки“, смята още той.