Детето винаги се въвлича в конфликта между съпрузите – то започва да чувства вина, като на един по-късен етап при него може да се наблюдават суицидни мисли и девиантно поведение. Това каза в предаването „Лице в лице“ клиничният и криминален психолог Елеонора Йорданова.

„За съжаление детето се превръща в инструмент на единия родител, след като мъжът и жената се разделят. Единият от родителите иска да задоволи своите нарцистични потребности и използва детето като оръжие, за да нарани другият родител. Това е често срещано при синдрома на Медея – там детето се използва като инструмент, какъвто е и последният случай с Пейо Пеев“, поясни тя.

Елеонора Йорданова поясни, че познава вторият мъж в този трагична история – мъжът, които претендира за бащинството на второто дете. По думите ѝ Велико Минков се бори за родителските си права вече няколко месеца.  

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Децата съвсем правилно са изведени от семейната среда и те са дадени на родителите на Пейо Пеев. Докато траят следствените действия Габриела и нейната майка не биха били годни да гледат тези деца. Все пак става дума за тежко престъпление – убийство“, каза още тя.

Криминалният психолог посочи също така, че в 90% от случаите бащите са потърпевши, защото родителските права се присъждат от съда на майките. Тя е категорична, че мъжете често се подлагат на психически тормоз, за който те не говорят. „Тази стигма в обществото ги води към развиването на зависимости и самоубийства“, допълни тя.