МВР в атака и атака срещу МВР. Заради случая "Явор“ Даниел Митов отстрани шефа на варненската полиция. От ГЕРБ последва критика към Митов, но пък Пеевски го подкрепи.
“Тази ситуация е необичайна, защото всички правителства на Борисов и самият Борисов винаги са имали една прекомерна страст да наказват бързо всякакво провинение, за да се види как се чува гласът на хората. В тези бързи наказания са допускани и малко грешки. Сега ситуацията във Варна е парадоксална от няколко гледни точки“.
Това коментира в предаването „Лице в лице“ PR експертът Диана Дамянова.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
„Българската полиция в продължение на 30 години създаде омраза към наркоманите. Всякакъв човек с дълбоко дъно на панталони е подлаган на режим, на който другите граждани не са. От друга страна няма никакво съмнение, че е приложено неправомерно насилие“, заяви тя.
„В продължение на 30 години имаш една недохранвана, недоплащана, унижавана, подчинявана на мафията полиция и сега искаме бедният Даниел Митов за 6 месеца да ги е превъзпитал. Тази страст на тези хора да се отнасят с насилие към наркоманите е продължила. Това са същите тези полицаи, които ги прегазват. Картината не е черно-бяла. Тя има политически отклик“, посочи Диана Дамянова.
По думите ѝ органите на реда са разпознали Явор като наркоман и заради това са агресирали. Тя смята, че служителите в МВР трябва да бъдат превъзпитани.
Според експерта не трябва да говорим за деградация, а за увредено население от морална гледна точка.
Какво още коментира Диана Дамянова - чуйте във видето.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK