"Те ме поканиха, търсили са непартийна кандидатура, юрист, защитник на правата на човека и занимавал се дълго със съдебна реформа. Това се оказах аз и всъщност ме издигнаха двама от депутатите на ГЕРБ – Росица Кирова и Ани Александрова“. Това заяви в предаването „Лице в лице“ Велислава Делчева, кандидат за омбудсман на ГЕРБ.
Тя сподели, че има над 20 години опит, най-вече в реформа на съдебната система и макар че не е доволна от нея, има и неща, от които се гордее – като случайното разпределение на делата.
По думите ѝ преди десетина години е имало голямо желание за промяна в системата, което сега не се наблюдава. Велислава Делчева отбеляза, че с нейна помощ е създадена горещата телефонна линия към Националното бюро за правна помощ, където всеки може да получи съвет или консултация.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Тя има специално отношение към децата и отбеляза, че децата, които живеят в бедност у нас, са около 26%.
Велислава Делчева отбеляза, че иска да работи малко повече с уязвими групи – не само с деца, но и с възрастни хора, като според нея те са неглижирани от държавните институции. Тя се фокусира и върху домашното насилие.
Делчева заяви, че ще изпрати писма до всички парламентарни групи, за да представи себе си и идеите си.
По думите ѝ омбудсманът няма място в домовата книга на президента.
Какво още коментира кандидатът за омбудсман на ГЕРБ - чуйте във видеото.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK