„Не, не бих нагазил в политиката. Защото имам име, което съхранявам от години и не мога да го причиня на семейството ми - да ме окалят или да направя политически грешки. Не бива да дружиш с идиоти и да правиш грешки“, сподели проф. Тодор Кантарджиев в „120 минути“.

Според него, докато други народи са се обединили пред опасността от коронавируса, българите са се разединили.

„Такива глупости се изляха върху нас, че даже е грозно да си спомня човек. Най-трудното беше недоверието, което целеносочено се създаваше в хората – недоверие към медицината, към експертите. Мисля, че тази тенденция продължи и в момента пак е така“, каза Кантарджиев.

Снимка: btvnovinite.bg

"Две са направленията на създавачите – едните, които с говорене на противното, искаха да станат много популярни. Един неизвестен доктор, който казваше, че „Кантарджиев говори глупости“, на няколко пъти се опита да стане депутат, но не стана първия път. Другата чат –пиари неправилно посъветваха политиците да заложат на страховете и недоверието в мерките“, смята Кантарджиев.

„Аз в целия си съзнателен живот се готвех за този момент. Мисля, че направих нещо значимо“, това призна проф. Тодор Кантарджиев по повод на участието си в Националния оперативен щаб срещу COVID-19.

Синът на професора разкри, че баща му е имал хематологично заболяване, бил е подложен на химиотерапии и работата му по това време е била изключително рискова за него.

„С химиотерапиите и здравословните проблеми, които имах, не мислех за себе си, а за хората. То се знае какво щеше да се случи с мен, ако тогава се бях заразил с короннавирус“, каза Кантарджиев.

„Омръзнах на някои хора, а други започнаха да не ме обичат, защото не си променям изказванията за коронавируса от дълго време“,  сподели бившият шеф на НЦЗПБ и отново заяви, че „броят на умрелите от COVID рязко намалява, когато има повече ваксинирани. Всички ваксини – не само тези срещу COVID, показаха, че са много ефективни“.

Вижте целия разговор във видеото.