Шампионът Маями Хийт стартира успешно новия сезон в НБА, след като победи гостуващия Бостън със 120:107.

Звездата на "горещите" Леброн Джеймс реализиира 26 точки, но получи травма в глезена в края на третата част и проведе на терена всичко 29 минути. Неговият партньор Дуейн Уейд наниза 29 точки, а новите попълнения Рей Алън и Рашард Люис вкараха съответно 19 и 10 т.

За Бостън Раджон Рондо записа 20 точки и 13 асистенции, а Пол Пиърс - 23 точки, 5 борби и 5 асистенции.

В друга среща Далас Маверикс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс с 99:91. Тимът от Тексас игра без звездата си Дирк Новицки, но успя да се наложи след много силна игра през втората и третата част на мача.

Най-резултатен за Далас бе Дарън Колисън със 17 точки. За Лейкърс Пол Гасол реализира 23 токи, а Коби Брайънт добави 22.

В третия двубой от програмата Кливлънд се наложи над Вашингтон с 94:84