124 мотоциклетисти от 5 държави и едва 13 автомобилисти взеха участие в първия съвместен старт на Българската федерация по мотоциклетизъм и Българската федерация по автомобилен спорт. Със състезанието на гръцката писта "Серес" бе открит българският шампионат на писта, а това бе и първия кръг от Източноевропейския шампионат за мотори.

В клас супер 600 Светлин Иванов с Ямаха удържа първото място, а при същите кубатури в супербайка първи финишира турчинът Фуркан Ерилмаз с Ямаха.

Много интересна битка в клас SST1000 направиха БМВ-ата на Мартин Чой и Калин Кулев. Няколко обиколки двамата се сменяха начело, но в осмата Чой излезе напред и не се обърна повече.

В супербайк 1000 имаше сръбски успех за Деян Радулович с БМВ.

Силната езда и масовото присъствие на българите спечелиха отборната купа в Източноевропейския шампионат за страната ни, а първи за републиканския шампионат са Рейсинг Тийм от Плевен.

"Радвам се, че спечелих това интересно състезание. Публиката беше емоционална и това допринесе за чудесната атмосфера на и около пистата. Благодаря на всички за подкрепата! Максимално съм амбициран да взема трите титли, както направих през 2011 година", заяви победителят Чой.

Истинска мъка бе да се наблюдават българските автомобилни състезатели. В група супер за втора поредна година победител е местната звезда Спирос Хавенитидис, който нямаше проблеми сред общо четирите коли.
В обединената група макси и RS Илия Царски успя да стартира безпогрешно и поведе сред деветте коли, следван от Константин Маршевелов. В 7-ия тур от общо 11 Царски гръмна диференциал и това реши класирането в полза на Маршевелов, въпреки че и той имаше проблеми и завърши с авария. В RS в тройката влязоха Ангел Григорчев, Стоян Апостолов и Станислав Паришков.
Българският мотоциклетист Мартин Чой спечели първото си състезание за сезона.