Късният мач в днешната програма на световното първенство по футбол противопоставя един срещу друг съставите на Испания и Хондурас. Срещата е с начален час 21:30 часа.

Селекционерът на еврошампионa Испания Висенте дел Боске ще заложи на схемата 4-4-2, като на върха на атаката ще бъдат Давид Вия и Фернандо Торес. Халфът Серхио Бускетс пък ще остане на резервната скамейка.

Вероятен състав на Испания: Касияс, Рамос, Пуйол, Пике, Капдевиля, Силва, Шави, Алонсо, Иниеста, Торес и Вия

Очаква се звездата на Хондурас - Давид Суасо да пропусне двубоя с Испания. Джери Паласиос, който се присъедини към тима в последния момент, заменяйки контузения Джулио Де Леон, ще започне като титуляр.

Ето и очаквания титулярен състав на Хондурас: Ваядарес, Мендоса, Чавес, Фигероа, Изагире, Алварес, Паласиос, Гивера, Еспиноса, Павон и Нунес

"Играчите на Хондурас са качествени. Попитах селекционера дали не може да играем с повече футболисти в атака, но след разговора ни осъзнах, че не трябва да губим гръбнака си в средата на терена", сподели Серхио Мендоса от състава на Хондурас.

"Важното сега е да останем верни на стила ни, който ни направи печеливш отбор. Не трябва да навеждаме глави. Трябва да продължим да вярваме, че сме сред основните фаворити на Мондиал 2010", заяви звездата на Испания Фернандо Торес.

Срещата ще бъде ръководена от японеца Нишимура. В момента Испания и Хондурас са на дъното на класирането в група "H" с 0 точки. Тимовете на Швейцария и Чили пък имат по три.