Австралия победи Нова Зеландия с 2:1 в контролна среща, част от подготовката на двата отбора за световното първенство.

Пред 55 000 зрители на "Мелбърн Крикет Граунд", домакините стигнаха до успеха с гол на Брет Холман в 4-та минута на добавеното време. Преди това Крис Килън откри за новозеландците в 16-а минута, а Дарио Видошич изравни в 57-та.

След двубоя стана ясно, че Австралия ще бъде първият отбор от финалистите, който ще пристигне  в Южна Африка за участие на световното първенство. "Кенгурата" ще кацнат в Йоханесбург в сряда и от следващия ден ще започнат да се подготвятза на терена на частно училище в покрайнините на града.

Малко след австралийците в Южна Африка ще акостира и петкратният световен шампион Бразилия. "Кариоките" ще пристигнат в Йоханесбург в четвъртък от тренировъчната си база в Куритиба.