И тази година в София ще се проведе традиционният благотворителен Виенски бал. Средствата от кувертите ще бъдат дарени за изграждане на център за деца с онкохематологични заболявания.
Гостите ще се насладят на специалното меню, приготвено от майстор готвач от Виена. Организаторите обещават и разнообразие от танци - ще има и валс, и модерни изпълнения за по-младите, като след полунощ е предвидена и дискотека. Гост музиканти от австрийската столица пък ще представят хойриге музиката, изпълнявана във виенските винарни. Желаещите ще могат да пробват и стъпките на кадрила - при това под ръководството на хореограф.
Балът ще се проведе на 11 февруари в "Шератон”. Водещи, както и миналата година, ще са журналистите на bTV Венелин Петков и Кристина Баксанова. Организира се от сдружение "Виенски клуб”, а патрони са кметът на София Йорданка Фандъкова и австрийският посланик Н. Пр. Герхард Райвегер.Той ще бъде на 11 февруари в х-л "Шератон".

Виенски бал 2011, снимка: btv.bg