Д-р Ник Колинс от университета в Съсекс разработи три компютърни робота, които станаха членове на жури в конкурс за музикални таланти.
Машините могат да бъдат много по-обективни и няма да искат толкова високи хонорари, като знаменитостите, които често оглавяват журитата. Журиращите компютри се включиха в състезание на лондонски диджеи в електронния стил дъбстеп.
Д-р Колинс обучил машините си, като използвал програмния език "Суперколайдер", изобретен специално за обработка на звукови и музикални формати. Ученият дори "вдъхнал" отделни вкусове и предпочитания на всеки един от своите компютърни роботи. Те притежават напълно автоматизирани алгоритми и носят имена на известни диджеи и продуценти – Коуд Файн, Критекс и Джъдж Рулс.
Компютрите използваха изкуствения си интелект, за да определят най-добрите миксове на участниците. Състезанието беше част от състоялия се симпозиум в британската столица, посветен на програмния език "Суперколайдер" и спонсориран от лондонския университет "Куин Мери".Компютърните съдии се справиха доста добре със задачите и никой не се усъмни в тяхната обективност.
Програмният език "Суперколайдер" беше изобретен през 1996 г. от бившия служител на НАСА Джеймс Маккартни. Той позволява на програмистите да творят музика и да я възпроизвеждат с 96 звукови канала или да бъдат реализирани интерактивни музикални изпълнения чрез вълнообразни движения на ръцете.
При по-акуратна употреба програмата "Суперколайдер" можеда се използва и като изкуствен интелект по правила, предварително зададени от програмиста. Такъв беше случаят с журиращите компютри.