В началото на седмицата Google обяви, че се преструктурира. Компанията олекоти структурата си, отделяйки всички свои дъщерни фирми като самостоятелни звена. Всички те, заедно с Google, вече имат обща „шапка”, която се казва Alphabet.
Любопитното е, че Google не спази едно златно правило за бизнеса в САЩ: „Ако създаваш фирма с име Х и не си запазил домейна х.com, най-добре е да смениш името на фирмата”.
Сайтът www.alphabet.com се ползва от Alphabet Fleet Management – филиал на BMW. Същата компания притежава и Фейсбук акаунта facebook.com/alphabet.
В деня на обявяване на преструктурирането на Google посещенията в сайта скачат от традиционните 3000 на 60 000. На следващия ден посещенията са 163 000, като след това сайтът става трудно достъпен заради претоварване на сървърите (към момента на публикуване на този материал сайтът не работеше).
Засега официалният сайт на Alphabet е abc.xyz и след съобщаването на новината привлича 1,9 милиона посещения, а на следващия ден – 3,9 милиона!
В Туитър акаунтът @alphabet също е зает. Но не от фирма, а от частно лице – Chris Andrikanich от Кливланд, Охайо. Във визитката си той е написал „Татко. Съпруг. Фен на джаджите, който редовно ви засипва с технологични и спортни новини...”
В деня след обявяването на Alphabet той допълни текста с „Не съм свързан с Google/Alphabet”.
А това е неговият туит в края на 11 август. Обърнете внимание на броя на ретуитванията.
Well, that was an interesting way to end a Monday...
— Chris Andrikanich (@alphabet) August 10, 2015
@alphabetinc също е зает. Този профил не е публикувал нищо от 15 октомври 2013 г., но, разбира се, на 11 август се активизира. Ето го и неговият миг слава:
Today has definitely been an interesting day for us.
— alphabet, INC. (@AlphabetINC) August 11, 2015
Голяма активност имаше и в Wikipedia. В статията, посветена на новия изпълнителен директор на Google Сундар Пичай, бяха направени над 250 редакции. Разгоря се истинска война между много градове и училища в Индия, всяко от които настоява, че Сундар е израснал/учил именно там.
Още едно доказателство, че информацията в Wikipedia невинаги е достоверна.