Представете си, че годината е 1930 и избирате картичка, която да изпратите на свой близък приятел. Ненадейно се натъквате на фотография на международната българка-звезда на европейското нямо кино, изпълнителка на популярния от средата на ХХ век шлагер „Лили Марлен“ и „Мис Берлин“ Ива Ваня да рекламира автомобили Крайслер Империъл пред паметника на Цар Освободител в центъра на София, съобщава NewBlog 4U.

Подминавате Ива Ваня, а виждате снимка как волове се къпят в гьола пред Военния клуб едва няколко години по-рано, място познато днес като градинката „Кристал“.

За нас, съвременните хора, думата “картичка” е синоним на сувенир. В едно отдавна отминало време обаче, картичките са били не просто снимки, които хората са си изпращали за спомен, а съвсем стандартно средство за комуникация, с което битовите разговори са ставали по-разчупени, споделените впечатления – по-образни, а бурните емоции – олицетворени.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

На 12 ноември в галерията UniArt, живописните декори на черно-белите холандски пейзажи на Васил Стоилов, станаха домакин на представянето на тритомния албум на художника Христо Алексиев – „Една като никоя. София в старите пощенски картички и снимки“. Той подари на Университетската библиотека екземпляр от своя труд, който позволява на всеки студент и преподавател в Нов български университет да се запознае с облика на стария ни град.

Статията „Съхранените мигове на царска София“ четете в NewBlog 4U.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK