За многомилионната хип-хоп общност Грандмастър Флаш е Кръстникът. Той е икона, гуру и пионер. Песента му „The message” заедно с „Тhe Furious five” е първата хип-хоп песен, която проправя пътя на цялата хип-хоп култура в Америка и по света. Той и групата „The Furious Five” стават първите хип-хоп артисти, приети в Рокендрол залата на славата през 2007 г. През 2008 г. излизат мемоарите му „Приключенията на Грандмастър Флаш: Моят живот, моите звуци”. Днес води седмично радио шоу и не спира да пътува по света.

Джоузеф Садлър или Грандмастър флаш израства в нюйоркския квартал „Бронкс” и още от дете се увлича по музиката, вдъхновен от огромната колекция с плочи на баща си.

Втренчен във въртящите се винилни дискове, като тийнейджър поема по пътя на диджейството. Грандмастър Флаш е смятан за иноватор в професията като вкарва нови похвати, останали и до днес в историята на миксирането на песни.

Вижте още в интервюто на Поли Гергушева:

П.Г.: Кои са изпълнителите от новото поколение, които харесвате, знам, че сте фен на Карди Би?

ГМФ: Обичам Карди. Винаги съм харесвал Джей Зи, Дрейк, Кендрик Ламар. Това са най-любимите ми в момента.

ПГ: Как гледате на днешната музика, правите ли сравнение с миналото?

ГМФ: Не можеш да я сравняваш с миналото, защото времената са други. В момента ми харесва, че всичко е международно, мога да взема 10-часов полет до навсякъде – ето ме в България с теб. Хип-хопът е световен тренд в момента и това ми дава възможността да обикалям и да говоря за неговото начало, как започна.

ПГ: Защо във всеки хип-хоп видеоклип има толкова много пари, коли и жени? В текстовете също?

ГМФ: Не знам, ти как мислиш? Какво е твоето мнение?

ПГ: Вас питам, само от това ли се интересуват хората?

ГМФ: Аз мисля, че от гледна точка на мейнстрийм публиката – да, това е най-интересното. Всеки го иска. Но хип-хопът има различни стилове и аз лично чувам различни неща. Въпреки всичко е прекрасно, че хип-хопът се е превърнал в многомилиардна индустрия.

ПГ: Как се запалихте по музиката?

ГМФ: Баща ми колекционираше плочи и от него съм се учил. От него знам за значимостта на поп музиката, рока, джаза и всички други стилове. Аз израснах в семейство, в което непрекъснато се слушаше музика. Така че, когато станах тийнейджър, започнах да експериментирам и миксирам музика и ето ме в София, България.

ПГ: Ако можехте да дадете съвет на младите рапъри, какво бихте им казали? Какво е Вашето „послание” към тях?

ГМФ: Опитайте се да бъдете различни. Да, точно така. Аз започнах от моя квартал. После от квартала нещата прераснаха до следващия град. После отидох в съседния щат и след това в друга държава. Публиката те прави това, което си. Така че, ако слушаш какво искат хората, ще си ок.