Кой обича най-много шоколад? Европа е сред най-големите консуматори в света

У нас ядем средно по два килограма от лакомството годишно

Европа е сред най-големите консуматори на шоколад в света. България обаче, оказва се, е далеч от най-големите любители на лакомството.

Българите консумираме едва два килограма шоколад годишно, при пет килограма на човек средно за Европа.

Очаквано, най-много от сладкото изкушение, хапват швейцарците - средно по девет килограма на човек на година. 

Традиционно българите предпочитат да консумират млечен шоколад, вместо бял или черен. Сравнително непознат у нас остава розовият шоколад, който се произвежда от специален сорт какаови зърна.

Именно празниците са моментът за най-много шоколад, казват шоколатиери, които в този сезон са затрупани от поръчки.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google

Най-четени