Принс се завръща на джаз фестивала в Монтрьо през юли, за да изнесе три концерта.

47-ото издание на фестивала ще е първото след смъртта на основателя му Клод Нобс.

"Планирано е американският певец и музикант да изнесе концерти на 13, 14 и 15 юли, се казва в комюнике на организаторите. Изпълненията на 54-годишния Принс, който е безспорен майстор на импровизацията, са уникални и непредсказуеми."

Принс за пръв път се появява на сцената в Монтрьо през 2007 г. След концертните си изпълнения той свири заедно с бандата си през нощта в джаз кафене край брега на Женевското езеро. През 2009 г. изнася два концерта в една и съща нощ, като появата му привлича фенове от цяла Европа.

Смятаме го за един от хедлайнерите на фестивала, поясниха организаторите. Останалите участници ще станат известни през април.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google