Зоопаркът в Бургас има нови питомци – първите у нас бели вълци.
Те пристигнаха от Полша, след като пропътуваха 2500 км в специални клетки.
В Полша условията са близки до нашите и се надяваме да се аклиматизират бързо. Те са на една годинка, но са доста големи по размер, коментира управителят на зоопарка Елеонора Дъбова.
Снимка:
bTV
Вълците ще бъдат на специална диета, която включва различни видове меса, яйца и пр.
Те изглеждат дружелюбни и бяха приети добре от останалите обитатели на зоопарка. Редките хищници ще си правят компания с бяло кенгуру, бяла лама и сребристи лисици.
Вижте повече във видеото:





















