Кражба от проходим инсталационен колектор в район „Възраждане” в София доведе до пожар и спиране на електроподаването до 2100 домакинства в „Зона Б 19“, „Зона Б 5“, ж.к. “Сердика“ и ж.к. „Разсадника“, съобщиха от ЧЕЗ.

1800 от абонатите вчера са били без ток 2 часа, а 300 – 5.

„Работата по отстраняване на щетите обаче ще продължи още дълго. Освен човешкия ресурс, който ще отделим, в подмяната на кабелите ще е необходимо да инвестираме 25 000 лева”, коментира директорът „Експлоатация и поддържане“ в ЧЕЗ Разпределение България Виктор Станчев.

От компанията за пореден път призоваха посегателствата над елементи от инфраструктурата да бъдат третирани като престъпления срещу националната сигурност.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google