Полицията издирва Божидар Кузманов – Божо Кравата, за да го призове за свидетел на снощния скандал в „Слънчев бряг“, предаде кореспондентът на bTV.

Снощи петима души бяха задържани от полицията в курорта след сигнал за скандал между членове на сенчеста групировка. Арестът беше извършен пред заведението „Оксижен“, за което се смята, че е на Кузманов.

Официално той е с мярка за неотклонение „Подписка“ след престрелката в курорта от юни миналата година, в която беше ранен Димитър Желязков – Митьо Очите. Тя стана на 200 метра от бар „Оксижен“.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Снимка: bTV

Според източници на bTV спорът и спречкването са станали между Кузманов и неговия доскорошен довереник Иван Терзийски, известен като Иван Веждата.

Председателят на районната прокуратура Радост Бошнакова съобщи за bTV, че разследвани за инцидента са Терзийски и Лъчезар Николчев.

Радост Бошнакова
Снимка: bTV

Сигналът за скандала е бил подаден на спешния телефон 112 от Терзийски, а Божидар Кузманов е избягал през това време.

Терзийски и Николчев се разследват за унищожаване и увреждане на чужда собственост.