Третият кръг на италианското първенство започна с голямото дерби между Интер и Ювентус. Двата тима развалиха перфектния си актив до момента, след като не можаха да се победят и завършиха наравно 1:1 на "Джузепе Меаца".

Срещата бе доста атрактивна и съперниците показаха доста открита игра, но въпреки това головете бяха само два и падна в рамките на само няколко минути в средата на второто полувреме.

Икарди открива резултата.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Иначе още в началото се наложи Джанлуиджи Буфон да показва класата и рефлекса си и в 11-ата минута да спасява удар на Юто Нагатомо. Отговорът на Юве бе в 32-ата минута, когато Андреа Пирло изведе отлично Пол Погба, но французинът на два метра от вратата стреля слабо с левия крак и Самир Ханданович изби. В края на първата част Слити Тайдер от малък ъгъл стреля, но Буфон изби в ъглов удар.

След още няколко пропуска пред двете врати през втората част резултатът бе открит в 73-ата минута. Рики Алварес пое отлично топката в средата на терена и пусна извеждащ пас към влезлия като резерва Мауро Икарди, който се измъкна зад гърба на бранител на гостите и реализира за 1:0.

Само 2 минути по-късно Маурисио Исла успя да спаси една топка на аутлинията преминавайки през двама от Интер, центрира и Артуро Видал отбеляза за 1:1.

Видал изравнява.

Ювентус можеше да си тръгне и с трити точки от Милано, но в заключителните минути им липсваше концентрация пред гола. Първо вратарят на домакините Ханданови спаси удар с глава на Видал, след който Исла на опразнена врата не можа да направи качествена добавка, а в добавеното време с пропуск се отчете и Погба.

Интер и Ювентус събраха актив от по 7 точки и за кратко са на върха в класирането, но много скоро могат да бъдат свалени от там, тъй като с 6 точки и мач по-малко са Наполи, Рома и Фиорентина.