Милан и Интер разочароваха феновете си, допускайки загуби в четвъртия кръг на Серия "А".

Особено тежко е положението на Милан, който най-вероятно ще има нов треньор в следващите дни. "Росонерите" загубиха гостуването си на Удинезе с 1:2 и е на 16-о място в класирането с едва 3 точки в актива си.

Домакините започнаха по-добре и логично първи откриха резултата. Матиас Ранаджи бе точен в 40-ата минута. В началото на втората част обаче Стефан Ел Шаарави изравни. В 68-ата минута местния любимец Антонио Ди Натале вдигна "Фриули" на крака, реализирайки точно отсъдена дузпа. За нарушението Кристиан Запата получи втори жълт картон и остави Милан в намален състав.

Но това не беше всичко, защото Милан завърши мача не с 10, а с едва 9 футболисти, защото в 82-ата минута Кевин Принс Боатенг също напусна терена заради втори жълт картон.
Така Удинезе постигна първата си победа в шампионата този сезон и вече е на 11-о място с 4 точки.

Слабо се представи и другият гранд от Милано - Интер. На "Джузепе Меаца" "нерадзурите" отстъпиха с 0:2 срещу Сиена. И двата гола паднаха през втората част, като Симоне Вергасола и Франческо Валиани се разписаха съответно в 73-ата и 90-ата минути. Така Интер е шести с 6 точки.
Наполи също спъпи накриво и вече изостава с две точки от лидера Ювентус. Кавани и компания направиха нулево равенство като гост на Катания.