Ювентус върви уверено към втора поредна шампионска титла в Италия, след като спечели гостуването си на лацио с 2:0. И двата гола за "бианконерите" реализира Артуро Видал.

Двубоят на "Стадио Олимпико" започна с по-активна игра на домакините, които в началните минути не успяха да застрашат сериозно Буфон.

В първата по-сериозна атака на Ювентус Вучинич проби в наказателното поле на Лацио, където бе подкосен от Кана и реферът отсъди дузпа. Артуро Видал бе точен от бялата точка и гостите поведоха още в 8-ата минута.

Лацио продължи да бъде по агресивния тим, но опитите да стигне бързо до изравнителен гол бяха неуспешни. Ювентус използваше всяка възможност да атакува и създаваше доста неприятности на защитниците на Лацио.

В 20-ата минута, след удар на Пирло от фаул Вучинич отклони топката, но Маркети изби. В 28-ата минута гостите стигнаха до втори гол, който отново бе дело на Видал. Той се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и успя да удвои резултата.

До края на полувремето опитите на домакините да намалят резултата бяха неуспешни. Пет минути след началото на втората част Сиани от Лацио отправи страхотен удар, но Буфон успя да спаси.

Маркизио от Ювентус можеше да направи резултата класически, след като се озова на отлична позиция при лошо избита топка от Маркети след удар на Пирло, но опитът за воле бе много неточен.

До края на срещата "бинконерите" контролираха съперника си. Играчите на треньора Конте владееха сигурно топката и почти не позволяваха да бъде застрашена вратата им. Така Ювентус стигна до нова важна победа, която приближи отбора до защитата на титлата в Серия А.

Тимът от Торино води убедително в класирането със 74 точки, Наполи е втори с 63, Милан е на трето място с 59. Лацио остава на 5-та позиция с 51 точки.