Ювентус увеличи разликата на върха в италианската Серия А на 9 точки от втория Наполи след срещите от 28-ия кръг.

Шампионите стигнаха до много трудна победа с 1:0 над Катания с гол в добавеното време, а Наполи загуби изненадващо гостуването си на Киево с 0:2.

Ювентус се измъчи срещу борещия се за зона "Европа" отбор на Катания, но стигна до победата след гол на резервата Емануеле Джакерини в първата минута на добавеното време.

Наполи загуби от Киево и на практика се отказа от борбата за титлата. Неаполитанците затвърдиха впечатленията, че се намират в сериозна криза, като вече седем мача нямат победа във всички турнири. Букари Драме и Сирил Теро вкараха головете за Киево още през първото полувреме.

В битката на дъното Палермо загуби у дома с 1:2 от Сиена и постави под сериозна въпросителна оставането си в елита. Палермо е предпоследен с 21 точки, на 5 точки от спасителното 17-о място.