Ювентус категорично надигра Лацио и спечели с 4:0 мача за Суперкупата на Италия, който се игра на „Стадио Олимпико“ в Рим. Шампионите показаха, че са готови за новия сезон и няма лесно да дадат титлата на друг с агресивна игра в атака и цели 3 гола в рамките само на четири минути през второто полувреме.

Срещата започна динамично и още в първите минути имаше добри положения и пред двете врати. В 20-ата минута Юве трябваше да прави принудителна смяна, защото Клаудио Маркизио се контузи, а на негово място влезе Погба. Само 3 минути след като влезе французинът откри резултата с хубав гол от центъра на наказателното поле, където засече топката след центриране от фаул.

Лацио опита да върне гола до почивката, но защитата на шампионите не се даде на носителите на Купата.

Второто полувреме започна с тотална доминация за Ювентус, която само за 4 минути се материализира в цели три гола. В 52-ата Лихтщайнер подаде към непокрития Киелини след хубава контраатака, а той без проблем вкара за 2:0. Две минути по-късно Мирко Вучинич с пета подаде на Лихтщайнер, а той навлезе в наказателното поле и вкара за 3:0. В 56-ата минута пък Тевес вкара първия си гол за Ювентус, след като Маркети на няколко пъти спаси опасни изстрели, но в крайна сметка се пречупи при удара на аржентинеца.