Ювентус вече е с много комфортен аванс на върха в Серия "А", след като спечели мегадербито с Рома с убедителното 3:0. Двата тима заемат първите две места в класирането и двубоят от този 18-и кръг се очакваше с огромен интерес, тъй като при успех на тима от Торино, то той щеше да натрупа разлика от 8 точки на върха и да направи сериозна заявка за нова титла, а пък от римляните се очакваше сериозно да затруднят шампионите с оглед на факта, че все още нямаха загуба в първенството.

Срещата започна много динамично и първо "вълците" имаха шансове да застрашат вратата на противника, но отбраната на домакините и Джанлуиджи Буфон се справиха с атаките. В 17-ата минута Ювентус се възползва при първата си възможност и след хубав пробив на Карлос Тевес, аржентинецът навлезе в наказателното поле на гостите, комбинира с Артуро Видал и чилиецът с премерен удар откри резултата.

Последваха отново по-активни действия от страна на Рома, докато Юве разчиташе на контраатаки и няколко пъти дори бе близо до гол. Полувремето все пак завърши при този резултат, но веднага след почивката "Старата госпожа" нанесе решителен удар. Андреа Пирло центрира от свободен удар отляво, защитниците на гостите успяха да оставят в засада голяма част от нападателите в бяло и черно, но Леонардо Бонучи изскочи от задна позиция и засече топката във вратата на съперника за 2:0.

Бонучи е точен за 2:0

Интригата в срещата окончателно приключи в 75-ата минута, когато Даниеле де Роси получи директен червен картон за грубо нарушение. Още при последвалото центриране Леандро Кастан игра с ръка на голлинията и по този начин попречи на футболист на Ювентус да отиграе топката с глава, за което бе отсъдена дузпа, бразилецът получи червен картон и остави Рома с 9 души. Мирко Вучинич бе точен от бялата точка и оформи крайни резултат 3:0.

Де Роси първи бе изгонен от Рома.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

С успеха Ювентус вече е с актив от 49 точки, 8 повече от следващия Рома и така със сигурност вече си гарантира първото място поне на полусезона в Серия "А", чиито край ще бъде отбелязан след следващия кръг.

ЮВЕНТУС - РОМА 3:0

1:0 Видал (17)

2:0 Бонучи (48)