Ювентус спечели голямото дерби на Италия. "Бианконерите" се наложиха над Милан като гост на "Сан Сиро" с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Серия "А". Головете реализираха Йоренте и Тевес.

Двубоят започна във вихрено темпо още в самото начало, а двамата вратари Кристиян Абиати и Джанлуиджи Буфон на няколко пъти демонстрираха високата си класа.
В 13-ата минута Урби Емануелсон стреля опасно, но до гол не се стигна. Малко след това стражът на "росонерите" се намеси сигурно при шут на Тевес.

След това Буфон направи няколко героични спасявания. В 26-ата минута италианският национал отрази изстрел на Кака. Последва нов изстрел на бразилеца, но и този път топката бе избита от голлинията, но от Леонардо Бонучи. Кака се хвана за главата, недоумявайки, че не успя да открие резултата.

Опасните ситуации пред двете врати продължиха, а точно преди почивката шампионите разпечатаха вратата на Абиати. В 44-ата минута Тевес започна атака, подаде към Лихтщайнер, който пък намери Фернандо Йоренте и "Цар Лъв" реализира за 1:0.

Точка на спора сложи Тевес в 68-ата минута след фантастичен гол от около 40 метра. В 87-ата минута Юве пропусна да оформи хеттрика си, след като Пол Погба стреля опасно и топката се удари в страничната греда.

Гредата помогна и на гостите, тъй като в продължението Робиньо също я уцели.

Така Ювентус е начело в класирането с 69 точки, следван от Рома с 58. "Вълците" обаче са с мач по-малко. Милан, който продължава да редува победи със загуби, е десети с 35 точки.