За втори път в рамките на две седмици Ювентус вкара четири гола във вратата на Лацио. След като шампионът на Италия разби римския си съперник с 4:0 в мача за Суперкупата на страната, сега спечели с 4:1 като домакин в дербито на 2-рия кръг на Серия А, което имахте възможността да гледате пряко по bTV Action.

Гостите показаха огромна слабост в отбрана при дълги топки и получиха три гола по подобебен начин. Резултатът бе открит още в 14-ата минута, когато Леонардо Бонучи пусна дълъг пас към Артуро Видал, който много елегантно елиминира вратаря Федерико Маркети за 1:0. В 27-ата мин. отново чилиецът бе точен, като този път завърши красиво прехвърлящо подаване на Пол Погба.

Снимка: Бистра Момова

Противно на логиката и огромното надмощие на "бианконерите", само минута след втория им гол Лацио успя да върне едно попадение. Още в ответната атака Ернанес нанесе много силен удар от дистанция, Буфон нямаше как да я улови и при добавката Клозе вкара за 2:1.

Веднага след почивката, Юве възстанови преднината си. Поредният дълъг пас на Бонучи достигна до Вучинич, който надбяга последният в отбраната на гостите и реализира за 3:1.

Задачата на Ювентус бе допълнително улеснена в 63-ата минута, когато звездата на "орлите" Ернанес игра умишлено с ръка и бе изгонен заради втори жълт картон.

Домакините веднага можеха да се възползват от численото си превъзходство, но удар на Тевес срещна гредата. Все пак аржентинецът стигна до гол и в 78-ата минута той оформи крайния резултат 4:1.

Така Ювентус последва Наполи и също вече е с пълен актив от точки след първите два гръга. Лацио остава с три точки.

Още много интересни срещи от този кръг на Серия А предстоят в каналите на bTV, а за това кои са и къде може да ги гледате, може да се информирате ТУК!