Ювентус спечели гостуването си на Каляри с 4:1 в мач от 19-ия кръг на италианската Серия "А". "Бианконерите" записаха 11-и пореден успех в шампионата и запазиха аванса си от 8 точки на върха в класирането.

Срещата започна доста изненадващо с гол на домакините. В 21-ата минута Маурисио Пинила прати топката във вратата на Джанлуиджи Буфон. Само десет по-късно обаче Фернандо Йоренте изравни.

След почивката шампионите бяха абсолютни господари на терена и логично стигнаха до нови три попадения. Клаудио Маркизио направи 2:1 в 73-ата минута, а три по-късно Йоренте отбеляза втория си гол в мача. Крайния резултат фиксира Стефан Лихтщайнер в 80-ата.

Три минути преди края пък домакините останаха с 10 души на терена след директен червен картон на Пинила.

На трибуните на стадион "Сант Елия" бе мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс, който изглежда се оглежда за нови играчи. Според английските медии в полезрението му са Артуро Видал, Пол Погба, Фернандо Йоренте, Карлос Тевес и Клаудио Маркизио от Ювентус, както и Давиде Астори от Каляри.

Така Ювентус продължава да бъде начело с 52 точки, пред Рома с 44. Каляри пък е 12-и с 21 точки.