Водачът Ювентус спечели дербито с Интер от 22-ия кръг на италианското първенство.

"Старата госпожа" спечели с убедителното 3:1 и вече има 59 точки, с девет повече от Рома, който обаче е с мач по-малко. Интер остава на шестото място с 33 точки.

Стефан Лихтщайнер откри резултата за "бианконерите" в 15-ата минута. По-добрата игра на Юве продължи и тимът логично стигна до втори гол, който бе дело на Джорджо Киелини две минути след началото на втората част. В 56-ата минута Артуро Видал направи резултата класически и изглеждаше, че нещата ще продължат да се развиват по този начин.

"Нерадзурите" обаче се окупитиха и съумяха да върнат едно попадение. Роландо бе точен в 72-ата минута. За повече силите на Интер не стигнаха и отборът трябваше да се примири със загубата.