Ювентус започна с победа защитата на титлата си в италианското първенство. Тимът се наложи над Сампдория с 1:0 като гост в мач, който имахте възможност да гледате пряко по bTV Action, както и на voyo.bg. Единственият гол в мача бе дело на Карлос Тевес и падна в 58-ата минута.

Юве този път успя да се справи със Самп, за разлика от миналата година, когато падна и в двата мача.

Двубоят в Генуа започна при силен дъжд, но гостите можеха да вкарат още в третата минута. Пирло бе близо до гола, но стреля неточно. Шампионите бяха по-активни през първата част, но домакините геройски удържаха равенството. След почивката обаче Юве успя да поведе. Погба подаде на Тевес, който без проблеми вкара единствения гол в мача. Генуезците пробваха да застрашат вратата на гостите, но така и не стигнаха до нещо опасно.

В края на мача Кастелини от Сампдория получи червен картон след само осем минути на терена. Той извърши грубо нарушение срещу Лихщайнер.