Водачът в Серия „А” Ювентус стигна само до равен 1:1 при гостуването си Парма от 20-ия кръг на първенството, а преследвачът Лацио не допусна грешка, би Аталанта с 2:0 и вече е само на 3 точки от първото място.

Срещата в Парма бе изключително динамична и двата отбора създадоха множество положения, но през първите 45 минути на мача не падна гол. Малко след почивката, в 52-ата минута Андре Пирло успя да даде преднина на Ювентус, но в 77-ата Никола Сансоне попари гостите с изравнителен гол, който оформи и крайното 1:1.

Лацио спечели мача си срещу Аталанта с 2:0 и вече диша във врата на Юве. Победата дойде след гол на Серджо Флокари в 67-ата минута и автогол на Давиде Бравио 10 минути по-късно. Голът който откри резултата в мача обаче бе посрещнат с много протести, защото Флокари си спря отбилата се от гредата топка с ръка преди да стреля и да вкара.

В 83-ата минута пък Аталанта остана и с човек по-малко, след като Карлос Кармона получи втори жълт картон.

Наполи постигна категорична победа с 3:0 срещу Палермо, която осигури на отбора изкачване до трето място. Рома и Фиорентина пък допуснаха загуби и остават съответно на 6-а и 5-а позиция .