Ювентус победи Дженоа с 1:0 като гост и вече има 75 точки на върха в класирането, с цели 17 точки повече от втория Рома, който обаче е с два мача по-малко. Дженоа е 11-и с 35 точки. Единственото попадение в мача падна в 89-ата минута, а малко преди това домакините пропуснаха от дузпа.

Реферът Паоло Мацолени отмени чист гол на Ювентус преди почивката, а след почивката не отсъди дузпа за тима на Антонио Конте. Въпреки това обаче водачът в класирането стигна до успеха.

Първото полувреме бе сравнително скучно. Двата тима рядко създаваха положения за гол. В 20-ата минута Освалдо вкара гол, но той бе отменен заради засада.

Малко преди края на първото полувреме негов гол отново не бе зачетен, но при тази ситуация бранител на Дженоа покриваше засадата.

След почивката домакините заиграха по-смело. Бертолачи пропусна страхотна възможност да открие резултата. Той стреля силно, но Буфон отрази удара му, а при добавката Мота прати топката в аут.

След това от Юве имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на защитник на Дженоа. Такава обаче бе отсъдена за домакините. Емануеле Калайо не бе точен от бялата точка и резултатът остана непроменен.

"Бианконерите" все пак показаха, че са по-класния отбор и стигнаха до гол в края на мача. Андреа Пирло в 89-ата минута донесе успеха на тима от Торино.