Ювентус се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след победа с 3:0 над втородивизионния Авелино. За гостите 35 минути на терена записа българинът Андрей Гълъбинов, който се появи като смяна в 55-ата минута на мястото на Луиджи Касталдо.

Нашият нападател обаче така и не успя да преодолее вратаря на домакините Марко Сторари и да направи загубата на тима си малко по-почетна.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Иначе Юве реши всичко в своя полза още през първото полувреме. Още в 7-ата минута Себастиан Джовинко зарадва тифозите на "Ювентус Стейдиъм" с попадение, а след още 10 Мартин Касерес отново вдигна феновете на крака, разписвайки се за 2:0.

Крайния резултат оформи Фабио Куалярела в 35-ата минута.

Останалите срещи от 1/8-финалите за Купата са през януари следващата година, като на този етап ще се срещнат Фиорентина - Киево, Рома - Сампдория, Удинезе - Интер, Лацио - Парма, Катания - Сиена, Милан - Специя и Наполи - Аталанта.