Ювентус измъкна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Палермо от 16-ия кръг и остава на първо място в Серия „А”.

Мачът бе и завръщане на Антонио Конте на пейката на „бианконерите” след наказанието, което изтърпя. Треньорът бе зарадван с нови три точки в актива на тима си.

"Бианконерите" взеха важните точки след попадение на десния бранител Щефан Лихщайнер в 50-ата минута, а тяхната задача за успех стана още по-лесна след 75-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Морганела от домакините.

Старата госпожа" вече има актив от 38 точки, докато вторият Наполи, който има 33 точки, но още не е изиграл мача си от кръга.

Милан пък победи с 4:2 при гостуването на Торино, но остава седми с едва 24 точки след изиграни 16 кръга.