Ювентус победи Милан с 3:2 в дербито на 7-ия кръг на Серия „А“. Шампионите бяха по-добрия отбор на терена, но присъствието на Съли Мунтари в тима на „росонерите“ осмисли мача. Великолепните му изяви и двата гола, които вкара, бяха основна причина да се получи дерби, а не спаринг, в който домакините да бият разгромно.

Точно Мунтари откри резултата в полза на гостите и то още в 20-ата секунда на мача. Той бе оставен непокрит, засече топката и я прати в близкия ъгъл. Веднага последва натиск на Ювентус, който даде резултат в 15-ата минута – Пирло изпълни невероятен фаул, топката бе пратена в центъра на вратата, но Абиати не реагира по най-добрия начин и резултатът бе изравнен. След това двата отбора намалиха малко темпото и се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Още със самото начало на втората част обаче започна истинското напрежение. В 48-ата минута Мексес удари Киелини в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа в полза на Ювентус. В 67-ата минута пък на терена за „старата госпожа“ се появи в игра Джовинко и само две минути по-късно се разписа, след като първо излъга двама защитници и по този начин доведе нещата до пълен обрат.

В 74-ата минута пък Мексес получи втори жълт картон и Милан остана и с човек по-малко. Веднага след това пък Пирло нацели горната греда от фаул, а при добавката Киелини реализира за 3:1. Точно когато нещата изглеждаха тотално неспасяеми за „росонерите“, Мунтари успя да издебне Буфон и отдалеч да вкара за 3:2. Това направи интригата в последните минути наистина голяма, ни Милан така и не стигна до точка.

След заслужената победа Ювентус е заедно с Наполи само на две точки зад лидера Рома, който има 21 точки. Милан пък е на 12-о място с едва 8 точки.

В другото дерби от кръга Лацио и Фиорентина не успяха да излъчат победител. Двубоят на „Олимпико“ завърши 0:0 и двата тима запазиха разликата от една точка помежду си в класирането. Фиорентина е на 6-о място с 12 точки, а Лацио е на 7-о с 11.