Ювентус не допусна грешка, но въпреки това стигна до изненадващо трудна победа срещу последния в класирането на Серия "А" Пескара. Шампионите се наложиха с 2:1 като домакини в първата среща от 31-ия кръг на италианския шампионат.

Торинци направиха няколко пропуска чрез Артуро Видал, Мирко Вучинич и Фабио Куалярела, уцилил греда, през първото полувреме, но головете в двубоя паднаха едва в заключителната част на мача.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 72-ата минута Юве стигна до дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Джузепе Рицо срещу Артуро Видал. Футболистът на Пескара получи червен картон, а Мирко Вучинич реализира от бялата точка, след което отпразнува попадението в стил Георги Иванов – Гонзо. Само 7 минути по-късно черногорецът отново бе точен и реализира за 2:0 с хубав гол. Той получи топката в наказателното поле от Квадво Асамоа, завъртя се и стреля точно във вратата на гостите. Въпреки численото неравенство "делфините" обаче стигнаха до почетен гол. В Емануел Кашоне с далечен изстрел оформи крайния резултат 2:1.

Ювентус е лидер в класирането със 71 точки, 12 повече от следващия Наполи, който е с мач по-малко. Пескара остава на последна позиция с 21 точки с изоставане от 6 от спасителното 17-о място, където е Дженоа. Генуезци играят в неделя именно с Наполи.

В друга среща от кръга Болоня и Торино направиха равенство 2:2.